Prelegenci
RAFAŁ GROZDEW - tenor, pedagog, doktor nauk muzycznych. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i UMCS w Lublinie. Występował za granicą m.in. w: Szwajcarii, Luxemburgu, Francji, Niemczech i Danii. W Polsce m.in. w: Operze Bałtyckiej, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i w Studiu S1. W Filharmoniach m.in. w: Warszawskiej, Bałtyckiej, Szczecińskiej, Poznańskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej. Koncerty z jego solowym udziałem transmitowane były w TVP. Poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc brzmienia klasyczne z etnicznymi. Współpracował również z takimi zespołami i artystami jak Magne Furuholmen (założyciel A-ha), Apparatjik, Concha Buika czy Todd Barton. Album „Etnofonie Kurpiowskie” z jego udziałem otrzymał nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”. Jest zafascynowany muzyką dawną i barokową i w niej się specjalizuje. Współpracuje z zespołami: Jerycho, Ars Nova, Sabionetta, Orkiestra Wielkich Bębnów. W swoim dorobku ma również wykonania utworów współczesnych - tworzą dla niego tacy kompozytorzy jak Krzesimir Dębski i Michał Lorenc. Był jurorem konkursów wokalnych, m.in.: Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.
PAWEŁ GINDA - członek Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, organista, dyrygent Chóru Liturgicznego Parafii Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Zalesiu Dolnym, Prezes Oddziału Warszawskiego Federacji Caecilianum
AGATA KAJAK – absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP, wydziału pedagogiki kulturoznawczej, na kierunku menadżer animator kultury. Od wielu lat związana społecznie z amatorskim ruchem chóralnym. W 2006 r. weszła w skład Zarządu Głównego Federacji Caecilianum, w którym od 2014 r. sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Głównego. W latach 2006-2014 była członkiem Zespołu Wokalnego Ars Antiqua, z którym w 2008 r. założyła Towarzystwo Kultywowania Muzyki Chóralnej Ars Antiqua i jako Prezes Zarządu kierowała jego pracami do 2014 roku. Agata Kajak od 2009 r. jest również dyrektorem ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej Mater Misericordiae. Dotychczas w konkursie tym wzięło udział ponad 140 zespołów śpiewaczych (nagrania in live z przesłuchań konkursowych dostępne na kanale youtube, np.: https://www.youtube.com/watch?v=VX_hNhOaww4). W latach 2013-2016 była współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Warszawie (gdzie wystąpiły chóry m. in. ze Szwecji, Danii, Norwegii i Polski) oraz cyklu koncertowego Wokół kultury Skandynawii, w których to zespoły skandynawskie i polskie wykonały w warszawskich kościołach ok. 30 koncertów wokalnych i instrumentalno-wokalnych, w tym koncerty oratoryjne - Mszę Koronacyjną W.A. Mozarta, Stworzenie Świata J. Haydna oraz Niemieckie Requiem J. Brahmsa (reportaż https://www.youtube.com/watch?v=gCXMOqD272E ). Agata Kajak jest również aktywnym animatorem życia muzycznego w swojej miejscowości rodzinnej, gdzie współpracując z lokalnymi władzami, instytucjami kultury, parafiami oraz organizacjami pozarządowymi regularnie organizuje koncerty muzyki sakralnej i świeckiej, upowszechniając w ten sposób i, podtrzymując dziedzictwo oraz tradycje kultury polskiej.