Chóry Caecilianum zapraszają nowe osoby chcące śpiewać. Jeśli lubisz to robić i chcesz znaleźć chór, który chętnie cię przygarnie kliknij "Więcej" a będziesz mógł zobaczyć zdjęcia, a niedługo też posłuchać jak śpiewają i wybrać chór dla siebie.
There are no images in the gallery.Chóry Caecilianum zapraszają nowe osoby chcące śpiewać. Prosimy zapoznać się z zaproszeniami chórów, których nazwy są widoczne w menu obok. Jeśli lubicie Państwo śpiewać i chcielibyście swój czas poświęcić na naukę i pracę a przy tym mieć bardzo dużo niezapomnianych przeżyć i robić to w grupie wspaniałych przyjaciół, wspierających się nie tylko podczas prób ale i w trudach życia codziennego wybierzcie jeden z chórów.
Warszawski Chór Polonia tworzą osoby dorosłe (powiedzmy od 40 lat w górę). Chór śpiewa pieśni patriotyczne, historyczne i sakralne.
Chór jest bardzo często zapraszany do uświetniania uroczystości patriotycznych i religijnych i daje bardzo dużo koncertów (w ciągu roku około 50). Swoje umiejętności wokalne chórzyści podnoszą nie tylko podczas prób, ale również w trakcie warsztatów chóralnych, gdzie kształcić się mogą pod kierunkiem profesjonalistów (dyrygentów i wokalistów).
Podróżują po Kraju i świecie. Nagrali wiele płyt. Chórem dyryguje Wiesław Jeleń.
Jeśli podoba się Państwu to co widzicie na zdjęciach, wejdźcie proszę do zakładki "CHÓRY / ODDZIAŁ WARSZAWSKI" wyszukajcie nazwę Warszawski Chór Polonia a dowiecie się więcej o chórze, repertuarze i dyrygencie.
Chór spotyka się we wtorki i piątki o godzinie 17,00 - 19,00 w sali (nad zakrystią) przy kościele Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska 12 w Warszawie na Saskiej Kępie. Tam chór będzie was oczekiwał.
Od stycznia 2011 próby chóru będą odbywać się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki na ulicy Elektoralnej 12 w Warszawie (również w we wtorki i piątki w godz, 17-19).
ZAPRASZAMY
Chór Epifania jest chórem ludzi młodych. Wszyscy to studenci i absolwenci warszawskich szkół i uczelni. Wiele koncertują w kraju i za jego granicami. Zespół współpracuje z kilkoma orkiestrami, z którymi nagrał kilka płyt: "Stabat Mater" - Antoniego Dvoraka (wspólnie z Warszawskim Chórem Międzyuczelnianym solistami i orkiestrą Sinfonia Nova) a także Mszę C-dur "Kronacyjną" - W. A. Moza (z solistami i orkiestrą Sinfonia Viva Tomasza Radziwonowicza) z tą samą orkiestrą nagrali również "Glorię" i "Magnificat" - A. Vivaldiego. Ostatnio chór samodzielnie nagrał płytę z kolędami. Z wielkimi sukcesami Epifania wykonuje muzykę dawną. Ostatni ich koncert Vesprae Dominicales - Marcina Mielczewskiego był dużym wydarzeniem muzycznym na Saskiej Kępie. Chórem dyryguje Wiesław Jeleń.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chórze wejdź do zakładki w głównym menu "CHÓRY / ODDZIAŁ WARSZAWSKI" wyszukaj nazwę chóru i przeczytaj więcej o chórze, dyrygencie i o działalności chóru. Tam też znajdziesz wszystkie dane adresowe. Zapoznaj się z nimi i przyjdź na próbę. Chór będzie cię oczekiwał.
Próby odbywają się w sali przy kościele Miłosierdzia Bożego ul. Ateńska 12 w Warszawie na Saskiej Kępie w poniedziałki i czwartki w godzinach 19,00 - 21,00.
Chór Via Musica jest obecnie niewielkim zespołem w wieku średnim. Jako chór parafialny śpiewamy głównie muzykę religijną, działamy przede wszystkim w macierzystym kościele, bierzemy też udział w przeglądach i konkursach Caecilianum. Śpiewamy pięknie, jesteśmy fajni i prowadzimy intensywne życie towarzyskie. Tradycyjnie 11 listopada urządzamy wieczór patriotyczny w kostiumach historycznych, a w karnawale bal przebierańców. Co roku wyjeżdżamy na kilkudniowe rekolekcje, od czasu do czasu także na rozmaite wycieczki. I sumiennie świętujemy każde imieniny, rocznice, narodziny dzieci i wnuczat (niektóre koleżanki pieką naprawde wspaniałe ciasta).
Spotykamy się 2 razy w tygodniu na próbach w domu parafialnym przy kościele św. Teresy w Otwocku Świdrze (Kołłątaja 80/82). Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 20.00.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chórze wejdź do zakładki w głównym menu "CHÓRY / ODDZIAŁ WARSZAWSKI" wyszukaj nazwę chóru i przeczytaj więcej o chórze, dyrygencie i o działalności chóru.Chór SPES IN DEO z parafii Św. Zygmunta na Bielanach skupia ludzi w różnym wieku, różnych środowisk, o różnych zainteresowaniach. Co łączy tych wszystkich ludzi? Miłość do muzyki, w szczególności muzyki chóralnej, sakralnej i liturgicznej.
Nad poziomem wykonawczym repertuaru, nad jego czystością, interpretacją i uduchowieniem czuwa pani Joanna Kuczewska – pedagog Instytutu Szkolenia Organistów przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, dyrygentka o korzeniach muzycznych i wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu zespołów chóralnych.
Celem chóru jest podnoszenie wiary w ludzie Bożym na płaszczyźnie ludzkiej, muzycznej.
Zadaniem chóru jest ubogacanie liturgii w macierzystej parafii, ewangelizacja poprzez muzykę sakralną, promocja muzyki liturgicznej, sakralnej, patriotycznej i ogólnie ujmując: muzyki – w jej aspekcie artystycznym jaki i duchowym.
Dokonuje się to poprzez koncerty: kolędowe, pasyjne, wielkanocne, od niedawna również maryjne, patriotyczne, prezentacje multimedialne oparte na Słowie Bożym, obrazie oraz działalności muzycznej chóru, uwrażliwianiu na piękno chorału gregoriańskiego.
W swoim ponad 20 – letnim dorobku artystycznym, chór posiada takie dokonania jak:
- oprawa liturgii podczas pielgrzymki Ojca Świętego - Jana Pawła II do ojczyzny - 9.06.1991, Agrykola, Warszawa;
- Godzinki nagrywane dla Radia Maryja - 9.12.1994 r. - katedra Św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, Warszawa;
- udział w operze "Samson i Dalila" - 9.06.2002 r. - Camille Saint - Saënsa w Kościele Św. Augustyna w Warszawie;
- Zajął I miejsce w kategorii chórów kościelnych w Konkursie Pieśni Wielkanocnej "Te Deum" w Łapach - 1999 r.,
- dostał wyróżnienie za estetykę brzmienia - Łapy -2000 r.,
- zajął III miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Kościelnych "Caecilianum" - Warszawa -2003 r.;
- dostał II wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Chórów Kościelnych "Caecilianum" -Warszawa -2006 r.;
- w styczniu 2010 r. zajął II miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Federację Caecilianum.
Nie oczekujemy od nowych członków znajomości nut i zasad muzyki. Jest to mile widziane – owszem – ale nie jest warunkiem koniecznym, bowiem czytania nut oraz zasad członkowie chóru uczą się śpiewając i poznając nowe utwory z różnych epok, o różnym stopniu trudności. Jeśli CHCESZ – PRZYJDŹ. ZOBACZ. SPRÓBUJ. Może to jest właśnie to, co chciałbyś robić? NIC NIE TRACISZ, a MOŻESZ ZYSKAĆ.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o chórze wejdź do zakładki w głównym menu "CHÓRY / ODDZIAŁ WARSZAWSKI" wyszukaj nazwę chóru i przeczytaj więcej o chórze, dyrygencie i o działalności chóru. Tam też znajdziesz wszystkie dane adresowe. Możesz również bezpośrednio dowiedzieć się więcej ze strony: www.spesindeo.dbv.pl,Próby chóru odbywają się w poniedziałki i czwartki od godziny 19:30 do 21:00 , w Sali Św. Maksymiliana w Kościele Św. Zygmunta na Bielanach ( Pl. Konfederacji 55, 01-834 Warszawa – Bielany). ZAPRASZAMY.
Chcemy powiększyć nasze grono, więc zapraszamy na próby otwarte i przesłuchania. Każdy głos się liczy. Rekrutujemy głównie studentów, ale po skończeniu studiów nikogo nie wyganiamy… Są wśród nas śpiewacy w różnym wieku, a nasze drzwi są zawsze otwarte dla nowych chórzystów.
Jesteśmy chórem mieszanym, chórem z tradycjami, bo za „nami” już 46 lat wspólnego śpiewania. Każdy z nas jest kimś innym: studentem, inżynierem, nauczycielką, menedżerem, lekarzem, gospodynią domową, archeologiem, sprzedawcą, trenerem, rehabilitantem, kosmetyczką, urzędnikiem administracji publicznej, prywatnym przedsiębiorcą, a tym, co nas łączy jest Warszawski Chór Międzyuczelniany.
Śpiewamy co nam w duszy gra. Mamy na koncie wielkie i wspaniałe dzieła, od których do tej pory cierpnie nam skóra oraz koncerty bardziej rozrywkowe, na wspomnienie których do tej pory wybuchamy gromkim śmiechem.
Śpiewamy nie z byle kim. Z rozmarzeniem wspominamy iskry spod batuty Łukasza Borowicza, z rozbawieniem koncert z Jose Cura, z łezką w oku koncert z Ennio Morricone. Świetni soliści, fajne orkiestry, ciekawe postaci. Nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejny miesiąc, kolejny rok.
Oczywiście, jak każdy zespół bardzo cenimy sobie aspekt towarzyski… podróżujemy po kraju i Europie. Odwiedzamy nowe miejsca. Bawimy się i poznajemy nowych ludzi. Ciągle nam mało, wciąż chcemy zdziałać coś więcej.
Jesteśmy otwarci na świeże pomysły, więc – zapraszamy :)
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o Warszawskim Chórze Międzyuczelnianym, odszukaj nas w zakładce „Chóry/Oddział Warszawski” lub zajrzyj na stronę www.wchm.pl. Oprócz historii chóru, cv dyrygenta, danych adresowych oraz harmonogramu zajęć chóru, znajdziesz tam również informacje o tym, czym zajmujemy się oprócz śpiewania :). Na stronie także aktualne zaproszenia na nasze koncerty.
Czekamy na Ciebie!!!
WARSZAWSKI CHÓR MIĘDZYPARAFIALNY
ŚRÓDMIEJSKIEGO TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO
przy parafii Św. Barbary
Hej Ludzie… zapraszamy Was... do zdobywania wiedzy muzycznej, przy odrobinie dobrej zabawy...
Czy chcesz zainwestować w Siebie, rozwijając swój talent?Czy chcesz w profesjonalny sposób podejść do swojego hobby, którym może być śpiew?
Czy chcesz poznać nowych przyjaciół?
Czy pasją może być chór???
Z myślą o Tobie powstaje Warszawska Szkoła Chóralna, której zajęcia obejmują:
Wtorki
- Godz. 18.00 kształcenie słuchu z zasadami muzyki
- Godz. 19.00 chór
Piątki
- Godz. 18.00 kultura sceniczna z dykcją
- Godz. 19.00 emisja głosu grupowa
- Godz. 19.30 chór / emisja głosu indywidualna
Nie musisz znać nut, wystarczy, że lubisz śpiewać, nucić pod prysznicem, mruczeć z zadowolenia, my sprawimy, że będziesz to robić w sposób profesjonalny ☺ Wszystkiego nauczysz się na zajęciach:
Emisja głosu: praca nad barwą głosu, doskonalenie technicznych umiejętności śpiewu, praca nad prawidłowym oddechem, ujednolicenie brzmienia zespołu. (zajęcia grupowe i indywidualne)
Chór: praca nad śpiewem w większej grupie, rozcztywanie i zgrywanie utworów, interpretacja, wykonywanie repertuaru koncertowego: nauczysz się wykonywać różne rodzaje muzyki: śpiew gregoriański, polski renesans, wielkie formy barokowe, klasycystyczne i romantyczne, utwory współczesne, negro spirituals, a także utwory ludowe i rozrywkowe.
Zasady muzyki i kształcenie słuchu: Teoretyczne i praktyczne zajęcia dające podstawowe informacje o muzyce na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, niezbędne do czytania nut głosem.
Dykcja i Kultura sceniczna: ćwiczenia aparatu mowy mające na celu poprawienie dykcji, wypracowanie prawidłowej wymowy, eksponowania słów podczas śpiewu, nauka interpretacji małych form teatralnych, oraz piosenka aktorska.
Dodatkowo dla chętnych chórzystów profesjonalny kurs tańca
Śpiewając pracujemy, wypoczywamy, zawiązujemy przyjaźnie i doskonale się bawimy. Co roku organizujemy wyjazdowe warsztaty muzyczne, tournee zagraniczne, obóz żeglarski – posiadamy Sekcję Żeglarską z własnymi łodziami… wspólne wyjścia na koncerty do teatru i kina.
Chór ma w swoim dorobku artystycznym liczne koncerty zarówno w Warszawie, w Polsce jak i za granicą. Koncertował min. dla rodaków na Ukrainie i Litwie, w Niemczech i Czechach.
Zespół jest laureatem Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej w Legionowie (czerwiec 2005), Nagrody dla Najlepszego Chóru Młodzieżowego na Międzynarodowym Konkursie „Łapskie Te Deum” ufundowanej przez ministra edukacji narodowej (kwiecień 2007), Drugiej Nagrody „Stribrne Pasmo” na Międzynarodowym Konkursie im. Petra Ebena w Pradze czeskiej (listopad 2008).
Chór uczestniczył w prestiżowych międzynarodowych festiwalach, min.: „Cracovia Cantat” (lipiec 2005 i 2006), w Festiwalu Bachowskim w Lipsku w Niemczech (listopad 2007), w I Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Warszawie (maj 2010)
Warszawski Chór Międzyparafialny jest członkiem Federacji Chórów „Caecilianum”. Chór jest zapraszany do udziału w uroczystościach w Archikatedrze Warszawskiej oraz Katedrze Warszawsko-Praskiej. Uczestniczył w Liturgii Słowa odprawianej przez Ojca Świętego Jana Pawła II na warszawskiej Pradze (czerwiec 1999) oraz we mszy papieskiej sprawowanej przez Ojca Świętego Benedykta XVI na pl. Piłsudskiego w Warszawie (maj 2006)
W naszej Szkole Chóralnej, zdobędziesz podstawowe wykształcenie muzyczne, które pozwoli Ci podchodzić do egzaminów, do szkoły muzycznej II stopnia na kierunek wokalny: klasyczny, jazzowy, bądź piosenkarski, pozwoli Ci również na umiejętne i świadome posługiwanie się tym, co jest dla Ciebie najbardziej charakterystyczne, jedyne i niepowtarzalne – Twoim głosem.
Chcesz się sprawdzić w profesjonalnym śpiewaniu?Chcesz zobaczyć jak wyglądają zajęcia i próby?
Chcesz doświadczyć jak koncertuje się z akompaniamentem orkiestry „na żywo” ?
Chcesz z paczką zgranych przyjaciół zwiedzić Polskę i Europę???
Teraz właśnie oczekujemy na Ciebie…
Zajęcia odbywają się w sali koncertowej budynku „ROMY”
wejście z boku budynku od ul. Św. Barbary
kontakt
Artur Backiel – dyrygent, tel. 794951921artur_ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Chór Mieszany Canticum Iubilaeum ogłasza nabór! Zapraszamy wszystkie osoby, bez względu na wiek czy stopień znajomości zagadnień muzycznych. Próby odbywają się przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej we wtorki i piątki o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy!
Więcej informacji na stronie chóru http://www.canticum.limanowa.eu